Duet, na który Manchester United czekał dziewięć lat

Sympatycy Manchesteru United w ostatnim czasie mają wiele powodów do zadowolenia. Po transferze Bruno Fernandesa zespół spisuje się znacznie lepiej i to na wszystkich frontach. Nie zawodzi ofensywa, co potwierdzają statystyki. Marcus Rashford oraz Anthony Martial zgromadzili na swoim koncie po 20 bramek. Takiego duetu „Czerwone Diabły” nie miały od dawna.

Ole Gunnar Solskjaer może być nieco rozczarowany faktem, iż zbliża się koniec sezonu 2019/2020. Gdyby zespół z Old Trafford miał do rozegrania znacznie więcej kolejek, to drużyna mogłaby powalczyć o coś więcej, niż TOP4. Aktualnie Manchester United zajmuje piąte miejsce i traci dwa punkty do czwartej Chelsea.

Świetny duet

Nie zawodzi przede wszystkim ofensywa. W trakcie rywalizacji z Bournemuoth, zarówno Marcus Rashford, jak i Anthony Martial trafili do siatki. Tym samym, obaj zawodnicy mogą pochwalić się 20 bramkami w tym sezonie (we wszystkich rozgrywkach).

Co ciekawe, taka sytuacja po raz ostatni miała miejsce w Manchesterze United podczas rozgrywek 2010/2011. Tę barierę przekroczyli wtedy Dimitar Berbatov oraz Javier Hernandez.

Jeszcze Greenwood

Jak dobrze spisuje się atak „Czerwonych Diabłów” potwierdza fakt, iż trio Greenwood-Martial-Rashford ma więcej trafień, niż Salah-Mane-Firmino. Oczywiście warto zaznaczyć, iż w tym sezonie Manchester United rywalizuje w Lidze Europy, gdzie zdobywanie bramek wydaje się nieco łatwiejsze.

Komentarze

komentarzy