Duże wyróżnienie dla Wojciecha Szczęsnego. Polak nie ma sobie równych w Serie A!

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny

Zakończyliśmy zmagania Serie A sezonu 2019/2020. W związku z tym, nadszedł czas na podsumowanie kampanii, a także wybór najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Spore wyróżnienie otrzymał Wojciech Szczęsny. Polak został bowiem wybrany bramkarzem sezonu według ligi!

Po raz dziewiąty z rzędu, Juventus sięgnął po Scudetto. Przewaga nad resztą stawki nie była już jednak tak wyraźna, jak w poprzednich latach. Wystarczy powiedzieć, że w trakcie kampanii 2018/2019, „Stara Dama” miała na koniec rozgrywek o 11 punktów więcej, niż drugie Napoli. W niedawno zakończonym sezonie różnica między mistrzem, a drugą ekipą (w tym przypadku Interem), wyniosła zaledwie jeden punkt.

Sporo pracy

Znacznie gorzej Juventus spisywał się w defensywie. Obrona pozwalała rywalom na wykonywanie większej liczby prób, co przełożyło się na większą liczbę straconych bramek przez turyńską ekipę.

Nie można jednak przy tym winić Wojciecha Szczęsnego. Co więcej, gdyby nie polski bramkarz między słupkami, to ten wynik z pewnością wyglądałby jeszcze gorzej.

Wojciech Szczęsny wyróżniony

Nic dziwnego, że to właśnie Szczęsny został wybrany według ligi najlepszym bramkarzem sezonu 2019/2020.

W innych kategoriach wygrywali odpowiednio:

obrońca – Stefan De Vrij

pomocnik – Alejandro Gomez

napastnik – Ciro Immobile

MVP – Paulo Dybala

 

Komentarze

komentarzy