Dwa czołowe kluby Premier League walczą o Tielemansa

Youri Tielemans
Youri Tielemans

Saga transferowa związana z Paulem Pogbą wymusza na Manchesterze United rozglądanie się za wieloma pomocnikami. Jednym z celów „Czerwonych Diabłów” będzie zapewne Youri Tielemans, który potwierdził, że jego agent rozmawia z najlepszymi klubami w Anglii.

Belg obecnie jest zaledwie wypożyczony z Monaco do Leicester. Mimo to „Lisy” miały nadzieję, że latem uda im się dokonać stałego wykupu. Te plany mogą pokrzyżować takie ekipy jak Manchester United oraz Tottenham.

Drużyna z Old Trafford po odejściu Andera Herrery oraz niejasnej sytuacji Pogby z pewnością dokona zakupu nie jednego, ale dwóch środkowych pomocników. Władze United muszą także zdawać sobie sprawę, że w sierpniu Nemanja Matić skończy już 31 lat. Z kolei „Spurs” liczą się powoli ze sprzedażą Christiana Eriksena, któremu pozostał zaledwie rok do końca kontraktu. Czy Tielemans byłby jego odpowiednim następcą?

– Zobaczymy jaki to będzie klub. Mogę tylko powiedzieć, że wszystko posuwa się do przodu. Wiele klubów wykazało mną zainteresowanie i zobaczymy w najbliższych tygodniach, co się wydarzy. Manchester United i Tottenham to naprawdę dwa wielkie zespoły, więc plotki o ich zainteresowaniu są dla mnie pochlebne. Byłem mile zaskoczony z powodu zespołów, które skontaktowały się z moim agentem. Biorąc pod uwagę, co działo się w ostatnich tygodniach, raczej nie wrócę do Monaco.

Pomimo zainteresowania ze strony największych klubów Premier League, Brendan Rodgers z pewnością chętnie widziałby Belga na King Power Stadium także w kolejnym sezonie.

– Zostałem świetnie przyjęty w Leicester. Wówczas sytuacja potoczyła się bardzo szybko, ale ten klub zapewnił mi spokój. Czułem się dobrze na boisku, a we wszystkim pomogli mi koledzy na boisku oraz trenerzy. Jestem wdzięczny Leicester, że umożliwiło mi grę w Premier League – zakończył zawodnik.

Zarejestruj się z kodem ZZPVIP i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy