Dwa lata bez opuszczonego meczu! Xabi Prieto, piłkarz długowieczny

Xabi Prieto niedawno uczcił swój 500. mecz w barwach Realu Sociedad

Masz 34-lata i za kilka miesięcy kończysz karierę, w twoim zespole biegają zawodnicy warci kilkadziesiąt milionów euro, a mimo to jesteś alfą i omegą w klubie. Grasz zawsze, jesteś kapitanem i niemal co tydzień bijesz kolejne rekordy. Xabi Prieto dzisiejszym meczem uczcił jubileusz dwóch lat bez opuszczonego meczu w La Liga! Dokładnie 77 razy pojawiał się na boisku, przynajmniej na minutę. 

18 października 2015 roku, trenerem Realu Sociedad jest David Moyes i na mecz z Atletico Madryt nie wybrał do podstawowego składu Xabiego Prieto. Nie skorzystał z niego również przy zmianach, mimo że wchodzili ofensywni zawodnicy – Bruma czy Jonathas. Czasy dawne, a żeby uzmysłowić, ile zmieniło się od tamtej pory, powiemy, że wtedy w Atletico grał jeszcze Jackson Martinez, a w polskiej ekstraklasie prowadził Piast Gliwice, mający za plecami Pogoń Szczecin – dzisiaj odpowiednio 14. i 16. drużynę w tabeli…

Dzisiaj jednak kapitan „Txuri-Urdin” wybiegł w podstawowym składzie, ale dla niego, jak i drużyny, mecz bez historii. Remis w domu z Espanyolem to nie jest powód do dumy dla drużyny, która ma wysokie aspiracje i gra w europejskich pucharach. Xabi Prieto może jednak świętować nie tylko dwa lata ciągłej gry w lidze, ale również 462. mecz ligowy, dzięki czemu wyprzedził Gorriza i wśród zawodników „La Real” jest niekwestionowanym numerem jeden!

Obecny sezon rozpoczął bardzo udanie, bo w lidze miał udział przy pięciu bramkach – dwa gole i trzy asysty – a do tego zanotował trzy asysty w rozgrywkach Ligi Europy. To wszystko w ostatnim, jeśli wierzyć planom zawodnika, sezonie w karierze. Trudno uwierzyć, że w sierpniu 2018 roku podczas inauguracji kolejnego sezonu, nie będzie już Xabiego Prieto w barwach Realu Sociedad, ale tak prawdopodobnie będzie. Szkoda, bo gdyby dokładnie przyjrzeć się temu dwuletniemu okresowi, o którym mowa, to wychodzi, że 65 z 77 występów zaliczył, zaczynając w podstawowym składzie. Łącznie 13 goli i 11 asyst również wygląda co najmniej nieźle. We wspomnianych 77 meczach Real Sociedad zdobył 109 punktów, co daje średnią 1,42pkt/mecz.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu

Komentarze

komentarzy