Dwie narracje w sprawie Cannavaro. Włosi nakręcają, Polacy uspokajają

W ostatnich dniach dość niespodziewanie najgorętszym nazwiskiem w kontekście pracy w reprezentacji Polski stał się Fabio Cannavaro, który w sobotę pojawił się w naszym kraju na spotkaniu z Cezarym Kuleszą. Włoskie media informują o pozytywnych rozmowach i chęci zatrudnienia mistrza świata z 2006 roku. Z kolei polskie źródła sugerują, iż do takiego obrotu spraw jeszcze bardzo daleko. 

Cały czas wybór nowego selekcjonera wydaje się wielką niewiadomą. Prezes PZPN – Cezary Kulesza na każdym kroku daje do zrozumienia, że nie podjął wyboru i zamierza rozważyć wiele opcji. W ostatnim czasie to Fabio Cannavaro jest trenerem, którego dość mocno łączy się z naszą kadrą.

Dwie narracje

Włoch pojawił się nawet w Polsce na spotkaniu z Cezarym Kuleszą. Szczegóły tej wizyty przedstawił Gianluca Di Marzio. Według wspominanego źródła, obie strony przeprowadziły bardzo owocne rozmowy i Cannavaro otrzymał ofertę dwuletniego kontraktu.

Zupełnie inaczej sprawę przedstawiają polskie media. Jak twierdzi m.in. Kuba Seweryn ze Sport.pl, Cannavaro takiej propozycji w ogóle nie było i najprawdopodobniej nie będzie. Cannavaro zapewne wykorzystać możliwość rozmów z naszą kadrą, by przypomnieć o sobie na włoskiej ziemi.