Dwóch piłkarzy Barcelony odejdzie z klubu za darmo?!

Z wielkim niepokojem sympatycy Barcelony mogą spoglądać na sytuacje w klubie. Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Leo Messiego. Poza tym, z zespołem rozstanie się kilku doświadczonych piłkarzy. O ile przewietrzenie szatni może być dobrym sygnałem, to sposób, w jaki poszczególni zawodnicy opuszczą Camp Nou nie napawa optymizmem. „Duma Katalonii” rozwiąże bowiem kontrakty z poszczególnymi graczami.

Już wkrótce Ivan Rakitic po ponad sześciu latach pobytu w szeregach Barcelony powróci do Sevilli. Jak poinformowały hiszpańskie media, 32-latek przeszedł już testy medyczne oraz uzgodnił warunki kontraktu z nowym klubem.

Sevilla nie musiała osiągnąć porozumienia z Barceloną w kwestii kwoty transakcji. Według Onda Cero, Rakitic opuszcza Camp Nou na zasadzie wolnego transferu. Klub doszedł do porozumienia z zawodnikiem w kontekście rozwiązania umowy.

Vidal w Interze?

Na takiej samej zasadzie z zespołem najprawdopodobniej pożegna się Arturo Vidal. Chilijczyk może zanotować powrót do Serie A. Jak twierdzi Fabrizio Romano, zainteresowanie 33-latkiem wykazuje Inter.

Antonio Conte bardzo chętnie przywitałby pomocnika w swoim zespole. Obaj panowie współpracowali razem podczas pobytu w Juventusie. Wolny transfer z pewnością pozwoliłby zrealizować przenosiny Vidala.

Suarez w kolejce

Do grona graczy, którzy opuszczą drużynę w wyniku rozwiązania kontraktu, może dołączyć Luis Suarez. Sytuacje Urugwajczyka bacznie monitoruje Juventus. Napastnik niedawno usłyszał od Barcelony, iż może szukać sobie nowego klubu.