Dyrektor sportowy PSG potwierdza: Odrzuciliśmy ofertę za Mbappe

Szerokim echem odbiła się oferta Realu Madryt za Kyliana Mbappe. Dyrektor sportowy PSG w rozmowie z RMC Sport potwierdził, że klub otrzymał propozycję za francuskiego piłkarza, ale została ona odrzuca. Nie oznacza to jednak, że Kylian Mbappe zostanie w Paryżu. Wszystko zależy od tego, czy warunki ekipy z Ligue 1 będą spełnione.

Nie jest tajemnicą, iż „Królewscy” chcą w swoich szeregach Kyliana Mbappe. Madrycki klub w końcu przeszedł do ofensywy i wysłała ofertę za 22-latka. Jak informowały media, Real Madryt zaproponował 160 milionów euro. Nie są to warunki, które odpowiadają PSG, dlatego na ten moment transfer nie może dojść do skutku.

Mbappe chce odejść

W rozmowie z RMC Sport, dyrektor sportowy PSG – Leonardo przedstawił zaistniałą sytuację – Odrzuciliśmy ustnie tę propozycję. Nie oznacza to jednak, że będziemy kogoś trzymać na siłę. Jeśli nasze warunki zostaną spełnione, a sam piłkarz wyrazi chęć odejścia, to wszystko może się wydarzyć. Uważamy, że oferta jest bardzo daleko od tego, co dzisiaj reprezentuje Kylian. Część tych pieniędzy należy także do Monaco.

Dziennikarz spytał, czy oferta opiewała na 160 milionów euro – Nie mogę zdradzić konkretnych liczb, ale była to propozycja w pobliżu tej kwoty. To mniej niż za niego zapłaciliśmy. Przede wszystkim nie podoba nam się sposób, w jaki Real Madryt do tego podszedł.

Leonardo został również zapytany o odczucia samego gracza – Kylian Mbappe chce odejść, to wydaje się jasne. Jeśli Real Madryt składa ofertę, wnioski nasuwają się same. Ja przedstawiam stanowisko, które jak sądzę, jest jasne dla wszystkich. Nie możemy na tydzień przed końcem okna zmienić naszych planów. Jeśli chce odejść, nie będziemy go powstrzymywać, ale na naszych warunkach. 

Komentarze

komentarzy