Eddie Howe wraca na ławkę trenerską. Został szkoleniowcem Newcastle United!

Od sierpnia 2020 roku Eddie Howe pozostawał bez pracy. 43-latek zakończył wtedy przygodę z Bournemouth. Po dłuższej przerwie Howe wraca na ławkę trenerską, przejmując Newcastle United. Czy Anglik poradzi sobie z ambitnym projektem?

Sporo uwagi poświęca się ostatnio ekipie z St. James’ Park. Wszystko oczywiście za sprawą zmiany właściciela. Klub przejął Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, który ma ambitne plany, by włączyć Newcastle do walki o najwyższe cele. Pierwszym krokiem był wybór odpowiedniego trenera.

Eddie Howe szkoleniowcem Newcastle!

Po dość długich rozmowach szkoleniowcem Newcastle United został Eddie Howe. Zespół „Srok” poinformował w poniedziałkowe popołudnie, iż Anglik podpisał kontrakt do 2024 roku.

W takich słowach na temat nowego wyzwania wypowiedział się Eddie Howe – To wielki zaszczyt zostać głównym trenerem klubu o takiej randze i historii, jaką ma Niewątle United. To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Przed nami dużo pracy i nie mogę się doczekać, aż spotkam się z zawodnikami. Chciałbym podziękować właścicielom klubu za tę możliwość, a kibicom za przywitanie. jestem podekscytowany rozpoczęciem naszej wspólnej podróży.