Eden Hazard zadowolony z transferu Higuaina – „Jest czołowym napastnikiem, może strzelać wszędzie”

Eden Hazard
Eden Hazard

Jednym z największych problemów Chelsea w trwającym sezonie jest pozycja napastnika. Zarówno Morata, jak i  Giroud nie spełniali oczekiwań trenera „The Blues”. Z tego też powodu, miejsce na boisku często zmieniał Eden Hazrad. Belgijski zawodnik w końcu może wrócić na swoją nominalną pozycję. Wszystko za sprawą transferu Gonzalo Higuaina. 

Morata dziewięć, Giroud pięć. Tyle bramek strzelili obaj napastnicy Chelsea w trwającym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Nie jest to wynik zadowalający, w szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż Eden Hazard jest piłkarzem, który kreuje w lidze najwięcej, natomiast Willian w tej statystyce również plasuje się na wysokim miejscu. Wniosek jest zatem prosty. Nieskuteczność snajperów „The Blues” aż bije po oczach.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Kibice londyńskiego klubu mają jednak nadzieję, że taka sytuacja w najbliższym czasie się zmieni. Sprawić to ma Gonzalo Higuain, który kilka dni temu został wypożyczony do Chelsea. Pod względem bramek, Argentyńczyk to zupełnie inna liga niż Morata czy Giroud. Gonzalo ma na swoim koncie w profesjonalnej karierze prawie 300 bramek. Dla porównania, Alvaro i Olivier razem mają ich mniej.

Nic dziwnego, że nastroje w obozie Chelsea są bardzo optymistyczne. Podobne odczucia ma Eden Hazard. Belg nie krył zadowolenia w związku z transferem Higuaina – Lubię grać z topowymi piłkarzami. W Chelsea przez trzy lata miałem przyjemność występować z Diego Costą, jednym z najlepszych. Myślę, że Higuain jest obecnie jednym z najlepszych napastników. 

On strzelił mnóstwo bramek. Kiedy przeanalizujesz jego karierę, dojdziesz do wniosku, że strzelał wszędzie. W Realu, Napoli, Juventusie. Myślę, że tutaj może być podobnie. W obecnym sezonie gramy całkiem dobrze. Brakuje nam jednak piłkarza, który strzeliłby chociażby jednego gola. Mamy za sobą kilka spotkań, w których zaprezentowaliśmy się dobrze, ale ostatecznie zakończyliśmy mecz bez strzelonego gola, chociaż stworzyliśmy sobie sytuację. Takim przykładem jest chociażby mecz z Tottenhamem. Jeśli mielibyśmy na boisku napastnika, który może strzelić trzy bramki, spotkanie powinno zakończyć się wynikiem 5-1. Tak się jednak nie stało. Higuain może to zrobić. Jest topowym napastnikiem, może strzelać wszędzie. 

Czy brakuje nam napastnika od momentu, gdy klub opuścił Costa? Oczywiście. Lubię grać z Giroud i Moratą, ale kiedy Olivier gra, stara się robić wszystko co w jego mocy dla samej drużyny. Nie jest typowym napastnikiem, który strzela gole. 

Jak można zauważyć, Eden Hazard postanowił nie poruszać tematu Alvaro Moraty. Wygląda na to, że dla samego Hiszpana, jak i całego zespołu, najlepszym wyjściem z całej sytuacji jest transfer byłego piłkarza Realu.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy