Edin Dzeko w konflikcie z trenerem. Bośniak opuści Romę?

Ostatnie dni z pewnością nie są dla Romy najlepsze. Rzymski zespół został wyeliminowany z Pucharu Włoch. Jak się później okazało, nawet w przypadku zwycięstwa, Roma nie znalazłaby się w kolejnej rundzie, gdyż Paulo Fonseca dokonał zbyt wielu zmian. Wygląda na to, że porażka w pucharze nie jest największym problemem klubu. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż Fonseca ma złe relacje z zawodnikami. Szkoleniowiec Romy ma konflikt z Edinem Dzeko. Od razu pojawia się zatem temat transfer bośniackiego napastnika.

Los chciał, iż w ciągu kilku dni Roma dwukrotnie zagra ze Spezią. Obie ekipy zmierzyły się już w Pucharze Włoch. Teraz wspominane zespoły zagrają w ramach 19. kolejki Serie A. W szeregach rzymskiej drużyny zabraknie kilku ważnych piłkarzy. W tym gronie jest Edin Dzeko. Początkowo informowano, iż Bośniak ma kontuzję. Niektóre media podważają jednak te doniesienia.

Konflikt z trenerem?

Jak twierdzi m.in. Gianluca Di Marzio, Edin Dzeko jest w konflikcie ze szkoleniowcem. Z tego też powodu, Paulo Fonesca podjął decyzję, by wykluczyć 34-latka z kadry na mecz ze Spezią. Zgrzyty na linii zawodnik-trener od razu pobudzają spekulacje na temat możliwego transferu Bośniaka.

O Dzeko mogą zapytać czołowe europejskie zespoły. Według informacji Sportitalia, Dzeko został zaoferowany PSG w ramach wymiany na zasadzie wypożyczenia z Icardim. Paryski klub odrzucił jednak taką opcję. Gianluca Di Marzio sugeruje, iż transfer Dzeko nie będzie łatwy do zrealizowania m.in. z powodu finansowych.