Edinson Cavani może trafić do Premier League?

Edinson Cavani
Edinson Cavani

Wraz z pierwszym dniem lipca, Edinson Cavani przestał być zawodnikiem PSG. Urugwajczyk nie podpisał krótkoterminowej umowy z paryską ekipą, dlatego od pewnego czasu 33-latek pozostaje bez klubu. Choć doświadczonego snajpera niejednokrotnie łączono z Atletico, to nadal przyszłość zawodnika jest niejasna. Być może wykorzysta to jedna z angielskich ekip. Tą drużyną jest Leeds United.

Edinson Cavani przez lata w dużej mierze odpowiadał za bramki w PSG. W trakcie kampanii 2019/2020, Urugwajczyk musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Wystarczy bowiem powiedzieć, że Edinson rozegrał raptem 600 minut w Ligue 1. Biorąc pod uwagę kontrakt piłkarza, który obowiązywał tylko do końca czerwca tego roku, wydawało się wręcz oczywistością, że Cavani opuści Paryż.

Niejasna przyszłość

Jeszcze w trakcie zimowego okna transferowego, niektóre media sugerowały, iż 33-latek może podpisać w styczniu kontrakt z Atletico. Do żadnego porozumienia nie doszło, dlatego Edinson wypełnił umowę w PSG.

Mimo iż od ponad dwudziestu dni, Cavani jest wolnym zawodnikiem, to nadal żaden zespół nie zakontraktował doświadczonego napastnika. Niewykluczone, że zawodnikiem zainteresuje się Leeds United.

Cavani w Leeds?

W trakcie rozmowy ze Sky Sport Italia, Andrea Radrizzani, właściciel Leeds United oznajmił, iż klub może rozważyć sprowadzenie Cavaniego – Oprócz swojej jakości, Edinson mógłby wnieść swoją fizyczność. Myślę, że przystosowałby się do ligi. Nigdy jednak nie rozmawiałem na jego temat z Marcelo Bielsą. 

Z pewnością pomyślimy o tym rozwiązaniu. W szczególności, że nadal jest dostępny. – oznajmił Radrizzani.