Edinson Cavani rozstanie się z Manchesterem United po zakończeniu sezonu?!

Zarówno zarząd Manchesteru United, jak i sympatycy „Czerwonych Diabłów” z pewnością są zadowoleni z decyzji, jaka zapadła na początku października ubiegłego roku. Kontrakt z klubem podpisał wtedy Edinson Cavani. Urugwajczyk całkiem dobrze spisuje się w barwach ekipy z Old Trafford. Wydawać by się mogło, że 34-latek zostanie w Manchesterze jeszcze na sezon 2021/2022. Według ostatnich doniesień mediów, Cavani ma jednak inne plany.

Manchester United potrzebował klasycznej dziewiątki. Ostrożne podejście do rynku transferowego sprawiło, iż zespół Ole Gunnara Solskjaera zakontraktował Edinsona Cavaniego, który przez kilka miesięcy był wolnym zawodnikiem. 34-latek podpisał umowę na sezon 2020/2021 z opcją przedłużenia o rok.

Kilka dobrych występów sugerowało, iż zarówno zarząd „Czerwonych Diabłów”, jak i sam piłkarz będą dążyć do skorzystania z zapisu, który pojawił się w kontrakcie. Ostatnie informacje sugerują jednak, że Cavani ma inne plany.

Cavani opuści Europę?

Jak informuje m.in. Manuel Olivari z DIRECTV Sports, Edinson Cavani chce wrócić do Ameryki Południowej, a jego priorytetem jest gra w Boca Juniors. 34-latek zdaje sobie sprawę, iż przeprowadzka do Argentyny spowoduje, że jego zarobki będą znacznie mniejsze. Mimo to, Cavani chce usiąść do rozmów, by znaleźć porozumienie.