Edouard Mendy z kontuzją. Bramkarz Chelsea wraca do klubu!

W trakcie przerw reprezentacyjnych szkoleniowcy zespołów drżą o swoich zawodników. Dotyczy to oczywiście ich stanu zdrowia i ewentualnych kontuzji. Urazu w trakcie przerwy na kadrę nabawił się Edouard Mendy. Nowy golkiper Chelsea musi wrócić do klubu.

Pozyskanie bramkarza było jednym z priorytetów „The Blues” na letnie okno transferowe. Między słupkami londyńskiej ekipy fatalnie spisywał się Kepa Arrizabalaga, który był najgorszym golkiperem Premier League. Nic dziwnego, że Chelsea sprowadziła nowego gracza na tę pozycję. Wyborem zespołu Franka Lamparda okazał się Edouard Mendy. Senegalczyk zagrał już w dwóch meczach „The Blues”, zachowując czyste konto w starciu z Crystal Palace.

Edouard Mendy z kontuzją

Niewykluczone, że Chelsea będzie musiała radzić sobie bez 28-latka w najbliższych tygodniach. Jak poinformowała senegalska federacja piłkarska, Mendy nabawił się kontuzji uda, która uniemożliwia mu grę w dwóch najbliższych spotkaniach Senegalu. Reprezentacja golkipera zmierzy się z Maroko oraz Mauretanią.

Na ten moment szczegóły urazu nie są znane. Wiadomo natomiast, że Mendy nie zostanie na zgrupowaniu i wraca do klubu, gdzie przejdzie szczegółowe badania.