Eintracht remisuje z Barceloną. Piękny gol Ansgara Knauffa! [WIDEO]

W czwartkowy wieczór rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy. Piłkarze Eintrachtu rywalizowali na własnym obiekcie z Barceloną. Starcie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1. Pięknego gola strzelił Ansgar Knauff. Barcelona odpowiedziała imponującą akcją de Jong – Torres, która zakończyła się trafieniem Hiszpana.

Raczej nikt nie spodziewał się, że Eintracht rozpocznie spotkanie z takim impetem. Gospodarze powinni zdobyć bramkę w pierwszym kwadransie. Przed najlepszą szansą stanął Sow, który otrzymał piłkę w polu karnym Barcelony, ale posłał niecelny strzał.

Kłopoty „Dumy Katalonii” nasiliły się w 23. minucie, gdy murawę z powodu kontuzji opuścił Pique. Tuż przed końcem pierwszej połowy rywalizacji, gospodarze otrzymali rzut karny. Ostatecznie decyzja o jedenastce została cofnięta, gdyż po powtórkach arbiter nie dopatrzył się przewinienia Busquetsa.

Piękny gol Knauffa

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od pięknego gola gospodarzy. Ansgar Knauff popisał się fenomenalnym uderzeniem.

Na odpowiedź „Dumy Katalonii” musieliśmy czekać nieco ponad kwadrans. Świetną akcję skonstruowali de Jong oraz Torres, a ostatecznie do siatki trafił Hiszpan.

W ostatnich minutach rywalizacji Eintracht musiał grać w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę zobaczył Tuta. Ostatecznie w tym meczu nie padło więcej bramek. Ten wynik niewątpliwie stawia Barcelonę w lepszej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem.

Eintracht Frankfurt 1-1 Barcelona

1-0 Knauff 48′

1-1 Torres 66′