Ekwadorski talent trafi jednak do Brighton? Jakub Moder miałby konkurenta

Moises Caicedo jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy z Ekwadoru. W ostatnich tygodniach media informowały o rzekomym zainteresowaniu 19-latkiem ze strony Manchesteru United. Wygląda na to, że Caicedo rzeczywiście trafi do Premier League, jednakże nie zasili ekipy z Old Trafford. Ofertę za pomocnika złożyli przedstawiciele Brighton. Jakub Moder miałby zatem poważnego konkurenta.

Choć Moises Caicedo jeszcze nie rozegrał spotkania w Europie, gdyż cały czas reprezentuje barwy Independiente del Valle, to wielu skautów nie ma wątpliwości. 19-latek jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem, który powinien zrobić wielką karierę. Dlatego też, czołowe zespoły z Premier League są zainteresowane tym piłkarzem.

Caicedo trafi do Brighton?

Dla samego Ekwadorczyka najważniejsza jest regularna gra. W związku z tym, Moises Caicedo może odrzucić pokusy takich ekip jak Everton czy Chelsea, by podpisać umowę z mniejszym angielskim zespołem. Jak twierdzi Fabrizio Romano, ofertę za 19-latka złożyli przedstawiciele Brighton. Zarząd Independiente del Valle jest skłonny przyjąć tę propozycję. Oznacza to, iż wszystko leży w rękach samego zawodnika.

Jeśli transfer Caicedo doszedłby do skutku, to Jakubowi Moderowi doszedłby poważny konkurent. Polak jeszcze nie zadebiutował w Brighton. 21-latek miał świetną okazję, by zagrać w meczu FA Cup przeciwko Newport County, jednakże były gracz Lecha nie dotarł jeszcze do Anglii z powodu obowiązujących procedur. Moder czeka w ojczyźnie na wynik testu na koronawirusa.