Unai Emery zdradza kulisy współpracy z Mesutem Oezilem

Mesut Oezil
Mesut Oezil

Pod koniec listopada ubiegłego roku Unai Emery pożegnał się ze stanowiskiem szkoleniowca Arsenalu. Wpływ na tę decyzję miały niezadowalające wyniki „Kanonierów”. Hiszpańskiemu trenerowi nie pomagał Mesut Oezil, który w ostatnich miesiącach spisywał się fatalnie. Współpracę z tym zawodnikiem skomentował sam Emery.

Jeszcze w trakcie rozgrywek 2018/2019, Mesut Oezil niejednokrotnie trafiał na pierwsze strony gazet. Powodem nie były jednak popisy niemieckiego pomocnika na boisku. Dziennikarze sugerowali, iż wpływ na problemy zdrowotne oraz przeciętne występy zawodnika ma uzależnienie Oezila od gier komputerowych, a dokładniej jednej. Był to Fortnite.

Emery o współpracy z Oezilem

W trakcie dłuższej rozmowy z „The Guardian”, Unai Emery postanowił zdradzić nieco kulisy współpracy z Mesutem Oezilem – Podczas przedsezonowych przygotowań chciałem sprawić, by Oezil pokazywał swój najlepszy poziom. Szanowałem go i uważałem, że może pomóc. Miał szansę zostać nawet kapitanem, jednakże szatnia nie popierała tego pomysłu. To nie ja wybrałem kapitana, tylko zawodnicy. 

Dużo rozmawiałem z Oezilem. On musi być samokrytyczny. Powinien analizować swoje nastawienie i zaangażowanie. Z całych sił starałem się mu pomóc. Przez całą moją karierę utalentowani gracze osiągali pod moim okiem najlepszy poziom. Zawsze starałem się być pozytywny. Chciałem, by grał i wykazywał zaangażowanie – stwierdził Emery.

Problem Arsenalu

W ostatnim czasie, Arsenal miał ponowne problemy z niemieckim zawodnikiem. 31-latek rzekomo nie chciał zgodzić się na obniżkę wynagrodzeń z powodu koronawirusa. Obecny kontrakt pomocnika obowiązuje do końca rozgrywek 2020/2021.