Emiliano Martinez opuszcza Arsenal. Spory zastrzyk gotówki dla „Kanonierów”!

Po świetnych występach w końcówce sezonu 2019/2020, Emiliano Martinez nie chciał już pełnić funkcji rezerwowego bramkarza Arsenalu. Mikel Arteta musiał zatem podjąć decyzję. Szkoleniowiec „Kanonierów” wybrał Leno, dlatego Martinez zaczął poszukiwać nowego zespołu. Argentyńczyk zasili Aston Villę, a londyński zespół zarobi na sprzedaży golkipera spore pieniądze.

Emiliano Martinez bardzo długo czekał na takim moment w swojej karierze. 28-latek przebywa w Arsenalu od 10 lat, jednakże przez wiele sezonów był wypożyczany do różnych ekip. Za każdym razem, Martinez słabo wypadał w innym zespole, wracając tym samym do ekipy „Kanonierów”.

Za sprawą kontuzji Bernda Leno, Emiliano wskoczył do bramki Arsenalu w końcówce kampanii 2019/2020. Argentyńczyk spisywał się na murawie bardzo dobrze, będąc jednym z lepszych graczy w szeregach Artety. Nic dziwnego, że 28-latek postanowił pójść za ciosem, chcąc pełnić funkcję pierwszego bramkarza.

Emiliano Martinez przechodzi do Aston Villi

Mikel Arteta nie mógł powierzyć takiej roli Argentyńczykowi, dlatego Emiliano Martinez podjął decyzję, by zmienić klub. Największe zainteresowanie Argentyńczykiem wykazywała Aston Villa. Według ostatnich doniesień mediów, zespół z Birmingham dopiął już wszystkie szczegóły, a Martinez przejdzie w sobotę testy medyczne poprzedzające transfer.

Jak twierdzi John Percy z „The Telegraph”, Aston Villa zapłaci za golkipera około 20 milionów funtów. Ten zastrzyk gotówki dla „Kanonierów” może być kluczowy w kontekście kolejnych wzmocnień w letnim oknie transferowym. Arsenal pracuje nad prowadzeniem Aouara oraz Parteya, jednakże brak odpowiednich funduszy sprawia, że londyński klub nadal nie sfinalizował tych transakcji.

 

Komentarze

komentarzy