Emocjonalny wywiad Adama Lallany. Anglik ze łzami w oczach opowiada o Hendersonie!

Jordan Henderson został wybrany piłkarzem sezonu według Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (Football Writers’ Associaton). Wielu sympatykom angielskiej piłki nie do końca podoba się ta decyzja. Co do słuszności wyboru Henedersona nie ma żadnych wątpliwości kolega z zespołu Jordana, czyli Adam Lallana. 32-latek w samych superlatywach wypowiedział się o Jordanie.

Razem z Liverpoolem, Adam Lallana oraz Jordan Henderson przeżyli wiele pięknych, ale również i przykrych chwil. Adam jest w zespole od 2014 roku, z kolei Jordan przybył na Anfield już w 2011 roku z Sunderlandu.

Wyjątkowy wywiad Lallany

Obaj zawodnicy znają się zatem bardzo dobrze i są dobrymi przyjaciółmi. Nic dziwnego, że w momencie, gdy Adam Lallana otrzymał pytanie dotyczące Hendersona, Anglikowi z oczu poleciały łzy.

Lallana przyznał, że jest bardzo związany z Hendersonem – Nie byłem przy Jordanie przez całą jego podróż. Towarzyszyłem mu jednak w przygnębiających chwilach. Miał kilka kontuzji. Był obok mnie, gdy sam miałem problemy ze zdrowiem.

Adam postanowił opowiedzieć także jedną z historii, którą przeżył razem z Jordanem. Dotyczy ona sytuacji, gdy Liverpool zremisował 3:3 z Sevillą, mimo prowadzenia 3:0 – Był pewien poranek. Jeździliśmy często razem z Jordanem. Po remisie 3:3 z Sevillą czułem, że jest to porażka. Pamiętam postawę Jordana. Miał na głowie kaptur. W pewnym momencie powiedział, że jako kapitan nie powinien do tego dopuścić. Musi być za to odpowiedzialny. 

To było nieco szalone, gdyż bierze całą odpowiedzialność za zespół, mimo że nie przegraliśmy nawet meczu. Taka postawa udowadnia jego bezinteresowność i potwierdza, jak wielką odpowiedzialność bierze za Liverpool w złych momentach. Zasługuje na tę nagrodę bardziej, niż ktokolwiek inny. 

Transfer Lallany

Wspólna gra Adama Lallany i Jordana Hendersona wkrótce dobiegnie końca. Według informacji angielskich dziennikarzy, Lallana wkrótce może podpisać kontrakt z Brighton. Umowa zawodnika z Liverpoolem obowiązuje tylko do końca tego miesiąca.