Eric Garcia opuści Manchester City? Wymowna wypowiedź Pepa Guardioli!

Choć w ostatnich latach Manchester City kojarzy się przede wszystkim z wielkimi transferami, to w ekipie „The Citizens” pojawiło się kilku obiecujących zawodników, jak Sancho czy Foden. Do tego grona z pewnością należy także Eric Garcia. Hiszpan, podobnie jak niegdyś Jadon, nie zamierza kontynuować swojej kariery na Etihad Stadium.

Garcia to wychowanek Barcelony. Zaledwie 19-letni defensor trafił do Anglii w 2017 roku. Już wtedy Manchester City widział w obrońcy ogromny potencjał, płacąc za młodego gracza prawie 2 miliony euro. Eric trafił do młodzieżowej drużyny „The Citizens”, gdzie rozwijał swoje umiejętności.

Debiut w pierwszym zespole

W ekipie Pepa Guardioli, Eric Garcia zadebiutował już w trakcie sezonu 2018/2019, wychodząc w pierwszym składzie na mecz z Leicester, który był rozgrywany w ramach 1/4 finału Carabao Cup.

Znacznie więcej szans od hiszpańskiego szkoleniowca 19-latek otrzymał w niedawno zakończonej kampanii. Garcia zanotował m.in. 13 występów w Premier League.

Wzmocnienia „The Citizens”

Dla młodego zawodnika najważniejsze są regularne występy. Transfer Nathana Ake, a także spekulacje na temat sprowadzenie jeszcze jednego środkowego obrońcy z pewnością nie wpływają dobrze na nastrój 19-latka w kontekście dalszego pobytu w drużynie.

Nic dziwnego, że Eric Garcia zamierza opuścić Manchester City. Poinformował o tym Pepa Guardiola – Garcia nie chce przedłużyć kontraktu z klubem. Myślę, że zamierza dołączyć do innego zespołu.

Według Fabrizio Romano głównym celem piłkarza jest Barcelona. Oba kluby prowadzą rozmowy w sprawie przenosin defensora.