Euro 2020 jednak bez 12 miast? Jest faworyt do samodzielnego zorganizowania turnieju!

Format organizacji Euro 2020 w dwunastu miastach-gospodarzach od początku miał wielu przeciwników. W związku z panującą pandemią, niejednokrotnie podkreślano, by porzucić ten pomysł. Choć UEFA mocno dążyła do tego, by plan doszedł do skutku, to wiele wskazuje na to, iż ostatecznie władze zmienią decyzję. Według ostatnich doniesień, UEFA rozważa przydzielenie organizacji jednemu krajowi. Mowa o Anglii.

W kontekście logistycznym organizacja takiej imprezy jak Euro 2020 w dwunastu miastach była mocno kontrowersyjnym pomysłem. Choć nie jest to oczywiście plan niemożliwy do zrealizowania, to różnego rodzaju komplikacje związane z podróżowaniem reprezentacji mogły budzić pewne obawy.

Przy panującej pandemii taki format organizacji Euro 2020 miał jeszcze więcej przeciwników. Mimo to, UEFA dążyła do zrealizowania założonego planu. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, iż u władz pojawiły się poważne wątpliwości.

Euro 2020 tylko w jednym kraju?

Jak twierdzi włoski dziennikarz Tancredi Palmeri, UEFA coraz poważniej zastanawia się nad zrezygnowaniem z organizacji turnieju w dwunastu miastach. Rolę gospodarza miałaby przejąć Anglia. Kluczowe rozmowy powinny odbyć się w połowie kwietnia. Wtedy zapewne poznamy ostateczną decyzję.

 

Komentarze

komentarzy