Kapitalny gest szwedzkich kibiców w Kielcach. Ubrali bezdomnego i dali bilet na mecz

Bańka związana z kolejnym dużym turniejem organizowanym w naszym kraju właśnie pękła, a na boiskach możemy oglądać już pierwsze zmagania. Jest jednak coś, co skutecznie zwróciło naszą uwagę również poza stadionem.

Jak to zwykle bywa w związku z imprezami międzynarodowymi, pojawia się na nich cała masa gości z zagranicy. Nie zawsze idzie to w parze z miłą atmosferą, życzliwością i cieszeniem się sportowymi emocjami, na szczęście w tym przypadku tak właśnie było. Szwedzcy kibice, którzy przyjechali do Polski wspierać swoich młodych piłkarzy, natrafili w Kielcach na bezdomnego. Rozentuzjazmowani całą atmosferą wokół Euro U-21, postanowili podzielić się szczęściem ze wspomnianym człowiekiem w potrzebie. Kupili mu buty, podarowali koszulkę swojej reprezentacji, oraz dali bilet na dzisiejszy mecz Szwecji z Anglią.

Cała sytuacja wywołała oczywiście niemałe wzruszenie u mężczyzny, muszącego zmagać się na co dzień z problemami, o których większość z nas nie ma pojęcia. Cieszymy się, że sport znów okazuje się czymś więcej niż tylko rywalizacją i daje powody do wiary w ludzkie dobro. Brawo Szwedzi! Mamy nadzieję, że inni wezmą z Was przykład i również pokażą się z dobrej, przyjaznej strony.

Transmisję live ze wspomnianego spotkania możecie śledzić na naszej stronie, klikając tutaj.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy