#EuroWKlubach, czyli jak radzą sobie wasi ulubieńcy?

Czas Euro, to moment kiedy wszyscy jako Polacy porzucamy koszulki Arsenalu, Manchesteru, Chelsea, Realu, Barcelony, Bayernu, Borussii, Juventusu itd. Będąc kibicami reprezentacji Polski oczy kierujemy na Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka, chcąc aby nasza drużyna narodowa zaszła jak najdalej. Gdy jednak oglądamy neutralne dla przeciętnego Polaka spotkania na Mistrzostwach, szukamy zawodników naszych ulubionych klubów i trzymamy za nich kciuki.

To właśnie dlatego większość fanów Arsenalu oraz Realu kibicowała Walii w spotkaniu ze Słowacją, a sympatycy Bayernu Monachium pragnęli zwycięstwa Niemców nad Ukrainą. Nie ma w tym nic dziwnego i nadzwyczajnego. Swoich zawodników oglądają również trenerzy oraz właściciele klubów piłkarskich. Ci pierwsi oprócz trzymania kciuków obgryzają paznokcie w nadziei, że ich podopiecznym nie przydarzy się żadna kontuzja. Ci drudzy z kolei liczą na dobre występy swoich gwiazd i liczą, że zgłoszą się po nie większe kluby z walizkami pełnymi pieniędzmi.

Postanowiłem zrobić klasyfikację, która będzie przedstawiać dokonania zawodników podczas Euro 2016 z podziałem na kluby, w których występują. Punkt zdecydowałem się dawać za każdą strzeloną bramkę, ładną asystę oraz wyróżnienie się jakąś kluczową statystyką np. wskaźnikiem podań 95% przy ponad 100 kontaktach z piłką. Zapewne pojawią się pytania, więc od razu robię małe FAQ i staram się wszystko wyjaśnić. Każdy zawodnik za jeden mecz może dostać maksymalnie jeden punkt, nawet jeśli strzeli hat-tricka, ilość strzelonych goli nie robi tu żadnej różnicy. Czym jest dla mnie ładna asysta? Dla porównania z wczoraj: brzydkie było podanie Błaszczykowskiego do Milika, a ładne Özila do Schweinsteigera. Chwała Kubie, że podał do lepiej ustawionego kolegi, ale jego podanie nie miało wpływu na strzał naszego snajpera. Arek musiał sobie piłkę przyjąć, przełożyć na lewą nogę i dopiero uderzyć. Z kolei Özil biegł przez pół boiska i podał na milimetry do swojego kolegi, który tylko dołożył nogę i strzelił do pustej. Zawodnik Arsenalu zasłużył więc na punkt. Wyniki będę podliczał po każdej kolejce, a będziecie je mogli zobaczyć w tekstach na naszym portalu z #EuroWKlubach.

Dla ciekawskich: najwięcej swoich zawodników na Euro wysłały Liverpool i Juventus (12), następnie Tottenham (11) oraz Manchester United (10)

 

Komentarze

komentarzy