Everton wsparł młodego kibica Sunderlandu

We wczorajszym spotkaniu zamykającym 4. kolejkę Premier League Sunderland przegrał u siebie 0:3 z Evertonem. Oczywiście sportowo to wynik był dla wszystkich tego dnia najważniejszym, ale w kuluarach całego wydarzenia, w tle sportowego widowiska, działy się rzeczy dużo istotniejsze.

Jermaina Defoe na boisko przed meczem wyprowadził Bradley Lowery. 5-letni kibic Czarnych Kotów, który zmaga się z niezwykle złośliwym nowotworem obwodowego układu nerwowego. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie mógłby poddać się specjalistycznemu leczeniu. Dla Bradleya spełnieniem marzeń było wyprowadzenie jednego ze swoich idoli na boisko. Niewiarygodne, jak wielką radość sprawiło to tak ciężko choremu chłopcu. W 5. minucie spotkania Bradley dostał rzęsiste brawa od wszystkich kibiców zgromadzonych na Stadium of Light. Najważniejsze jednak wydarzyło się po meczu.

Everton, który był tego dnia rywalem gospodarzy, zobowiązał się do wpłaty 200 tysięcy funtów na pomoc młodemu kibicowi w jego walce z chorobą. W tej sprawie klub wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o wpłacie gotówki. W ten sposób The Toffees chcieli, by chłopiec czuł wsparcie od każdego kibica Evertonu. Dodatkowo zaprosili go na starcie obu drużyn na Goodsison Park w drugiej części sezonu. Żeby tego było mało, to koszulki piłkarzy z wczorajszego spotkania zostały przekazane na specjalne aukcje.

6ddadf8257d775d2c464afbeea2eb9b2

Uśmiech chłopca na tym zdjęciu pokazuje, jak wiele radości sprawili mu piłkarze, których mógł wyprowadzić na boisko. Z kolei wpłata Evertonu udowadnia, jak wiele kluby mogą zrobić w tym kierunku. Skoro ktoś ma odpowiedni zasięg i trafia do dużej zbiorowości ludzi, powinien z tego korzystać i pomagać potrzebującym osobom. Ostatnio jesteśmy świadkami wielu tego typu inicjatyw. Można w tym miejscu chociażby wspomnieć o comiesięcznej Twitterowej akcji charytatywnej #DobroWraca, którą rozkręcił Krzysztof Stanowski. To pokazuje, jak duży wpływ ma środowisko klubów, dziennikarzy oraz kibiców na niesienie pomocy potrzebującym jej ludziom. Zachęcamy wszystkich do brania udziału we wszelakich akcjach tego typu, uśmiech chłopca ze zdjęcia jest w takim momencie bezcenny.

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Komentarze

komentarzy