Fabio Capello przed ćwierćfinałem Włochów: Mam nadzieję, że De Bruyne nie wyzdrowieje

Poznaliśmy już dwie pary ćwierćfinałowe Euro 2020. W jednej z nich, reprezentacja Włoch zmierzy się z Belgią. Na temat tego pojedynku wypowiedział się Fabio Capello. Były selekcjoner Anglików otwarcie stwierdził, iż ma nadzieję, że w tym starciu nie zagra Kevin De Bruyne.

Awans do ośmiu najlepszych ekip Belgia okupiła kontuzjami. W pojedynku z Portugalią, kontuzji nabawili się Eden Hazard oraz Kevin De Bruyne. Występ obu zawodników w ćwierćfinałowym meczu stoi pod dużym znakiem zapytania. Obecnie trudno wyobrazić sobie, by De Bruyne czy Hazard wybiegli na piątkowe starcie.

Szczery Capello

W rozmowie z Radio Anch’io Sport Fabio Capello szczerze stwierdził, że ma nadzieję, iż Kevin De Bruyne nie zdoła zagrać w ćwierćfinale – Nasz skład jest dobrej jakości. Tylko Portugalia miała podobną siłę. Belgia nie wygląda na drużynę, która gra otwartą piłkę. Mam nadzieję, ze De Bruyne nie wyzdrowieje, bo może coś zmienić. Nie będzie to łatwy mecz, ale z Portgualią moim zdaniem byłoby gorzej. Mając wysoką jakość i wiele opcji z ławki, myślę, że Włochy mogą awansować.

Kevin De Bruyne zrobił ogromną różnicą w meczu z Danią, notując gola oraz asystę. W starciu z Finlandią, pomocnik Manchesteru City również zaliczył ostatnie podanie.

Komentarze

komentarzy