Fala kradzieży w Hiszpanii. Cierpią najlepsi piłkarze na świecie

Kiedy najłatwiej okraść dom piłkarza? Najlepiej wtedy, gdy ten aktualnie znajduje się na boisku kilkaset kilometrów dalej. Z takim nastawieniem miejsca zamieszkania największych gwiazd w Hiszpanii rabują złodzieje. W sobotę przydarzyło się to Casemiro, zaś w poniedziałek pomocnikowi Atletico – Thomasowi.

W ciągu ostatnich kilku lat wielu piłkarzy grających w La Liga zmagało się z tym problemem. Najbardziej dotyczy to oczywiście zawodników Realu Madryt takich jak Lucas Vazquez, Isco, Karim Benzema, Raphael Varane, do których dołączył Casemiro. Swojego dobytku nie uchronił także szkoleniowiec stołecznej drużyny Zinedine Zidane.

Najnowszy incydent związany z Casemiro jest o tyle specyficzny, bowiem podczas kradzieży rodzina Brazylijczyka przebywała w swoim domu. Podobnie to wyglądało w przypadku Alvaro Moraty, który wówczas wybrał się na zgrupowanie narodowej reprezentacji.

Złodzieje wykazują także sporą aktywność podczas urlopów piłkarzy. Lucas Vazquez w czerwcu wrócił ze swoimi najbliższymi z wakacji, aby dowiedzieć się na miejscu, że brakuje wielu drogocennych rzeczy. Wówczas hiszpański dziennik „AS” informował o specjalnych sugestiach ze strony władz „Królewskich”. Mieli oni konkretnie przekazać swoim podopiecznym o tym, że nadmierna aktywność w mediach społecznościowych pomaga zlokalizować ich miejsce zamieszkania.

Hiszpańska policja walczy oczywiście z tym procederem, ale trudno im uchronić tak wiele domów. W ostatnich latach lista osób okradzionych jest dość długa: Casemiro, Lucas Vazquez, Isco, Zinedine Zidane, Karim Benzema, Raphael Varane, Alvaro Morata, Thomas, Gerard Pique, Jordi Alba, Kevin Prince Boateng, Philippe Coutinho, Arthur, Gabriel Paulista, Ezequiel Garay, Geoffrey Kondogbia, William Carvalho oraz Joaquin.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy