Fałszywe prezenty pod choinkę. Liverpool przedłużył fatalną serię, którą dzierży w pojedynkę

Nie było niespodzianki. Manchester City w ostatniej kolejce sezonu pewnie pokonał Brighton, zapewniając sobie obronę mistrzowskiego tytułu. Liverpool walczył dzielnie, ograł mocne Wolverhampton, ale to nie wystarczyło.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Juergen Klopp naprawdę może być dumny, bo stworzył zespół z mentalnością zwycięzców, niebojący się nikogo i stawiający na swoim. 97 punktów i brak mistrzostwa to nowy rekord ligi – wcześniejszy należał do Manchesteru United, który w sezonie 2011/2012 zgromadził ich 89. Trudno spodziewać się, by ktokolwiek kiedyś pobił ten wyczyn.

Liverpool dzierży także inny rekord, który niekoniecznie ma w sobie pozytywy. Jak myślicie, jakie były ostatnie trzy drużyny Premier League, które liderując tabeli na „Gwiazdkę”, ostatecznie nie zdobyły tytułu? Nie musicie szukać – były to Liverpool, Liverpool oraz… Liverpool.

Taki przypadek był dziełem Manchesteru United w sezonie 2003/2004, a od tamtego czasu zdarza się jedynie „The Reds”. Liverpool szansę na mistrzostwo zaprzepaścił w taki sposób w sezonie 2008/2009, 2013/2014, a także w obecnym, właśnie zakończonym. Idąc tą zależnością, można się domyślać jak będzie wyglądał sezon 2023/2024…

Można się z Liverpoolu podśmiechiwać, ale jest to absolutnie nie na miejscu. O ile w poprzednich przypadkach oddanie tytułu można było uznać za pewnego rodzaju frajerstwo, o tyle w sezonie 2018/2019 trafił się niebywale mocny rywal. Manchester City wygrał ostatnie 14 (!) kolejek – to mówi samo za siebie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy