Fenomenalna statystyka Edouarda Mendy’ego. Bramkarz Chelsea nie ma sobie równych

Chelsea awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po dwumeczu z Atletico Madryt, nie tracąc przy tym nawet gola. Spora w tym zasługa nie tylko defensorów „The Blues”, ale również golkipera londyńskiej ekipy – Edouarda Mendy’ego. Statystyki senegalskiego bramkarza z trwającej edycji LM robią ogromne wrażenie.

Chelsea miała sporo szczęścia podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów, trafiając na Sevillę, Krasnodar oraz Rennes. Podczas sześciu grupowych spotkań „The Blues” stracili zaledwie dwa gole, przy czym jeden z nich padł w meczu, w którym wystąpił Kepa Arrizabalaga. Oznacza to, iż Edouard Mendy wpuścił zaledwie jedną bramkę w siedmiu spotkaniach LM.

Imponująca statystyka Mendy’ego

W trakcie rewanżowej rywalizacji z z Atletico Madryt, Edouard Mendy wykonał cztery interwencje. Łącznie podczas trwającej edycji Ligi Mistrzów, Senegalczyk obronił 19 z 20 strzałów, co daje 95 % skutecznych interwencji.

Żaden inny golkiper, który w obecnej kampanii zmierzył się w Lidze Mistrzów z minimum 15 strzałami, nie może pochwalić się lepszą statystyką. Co więcej, różnica między pierwszym bramkarzem Chelsea, a resztą stawki jest dość spora, gdyż drugi w zestawieniu golkiper ma 87% interwencji.

Komentarze

komentarzy