Fenomenalny start Karima Benzemy. Francuz ustanowił nowy rekord!

W bardzo dobrym stylu sezon 2021/2022 rozpoczęli piłkarze Realu Madryt, którzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Atletico Madryt. Wiodącą postacią „Królewskich” jest Karim Benzema. Francuski snajper świetnie wszedł w kampanię, ustanawiając nowy rekord rozgrywek.

Odejście Leo Messiego z Barcelony sprawiło, iż hiszpańska ekstraklasa straciła czołowego strzelca rozgrywek. W szeregach „Dumy Katalonii” na próżno szukać zawodnika, który jest w stanie regularnie trafiać do siatki. Tego problemu nie ma Real Madryt. Karim Benzema w świetnym stylu rozpoczął sezon, co potwierdzają statystyki.

Benzema z nowym rekordem

Podczas środowej rywalizacji z Mallorką, Karim Benzema dwukrotnie trafił do siatki, a także zaliczył dwie asysty. Tym samym 33-latek miał już udział w 15 ligowych bramkach podczas sezonu 2021/2022.

W XXI wieku żaden inny piłkarz hiszpańskiej ekstraklasy nie zaliczył lepszego wyniku w sześciu pierwszych kolejkach niż Karim Benzema. Biorąc pod uwagę konkurencję w lidze, Benzema pewnie zmierza po tytuł króla strzelców.