FIFA grozi palcem. Powstanie Superligi nie dojdzie do skutku?

Coraz więcej spekulacji pojawia się na temat powstania Superligi. W tych rozgrywkach miałyby wziąć udział najlepsze drużyny w Europie. Mówiąc krótko, byłaby to Liga Mistrzów, która zamykałaby się tylko na topowe ekipy ze Starego Kontynentu. Ten pomysł nie podoba się naturalnie organizacjom piłkarskim. FIFA poważnie pogroziła palcem, ostrzegając, iż kluby oraz zawodnicy będą wykluczeni z najważniejszych imprez.

Powód powstania Superligi wydaje się oczywisty. Są to pieniądze. Tak wielkim projektem zainteresowane byłyby największe stacje telewizyjne, które z pewnością zapłaciłyby ogromne pieniądze za dostęp do transmisji. Rozgrywki byłby także bacznie śledzone przez wszystkich kibiców. Nic dziwnego, że inicjatorzy pomysłu coraz częściej rozmawiają na temat powstania projektu.

FIFA grozi palcem

Taki rozwój wydarzeń nie podoba się organizacjom piłkarskim. W czwartek FIFA za pośrednictwem swoich mediów poinformowała, iż razem z sześcioma konfederacjami sprzeciwia się powstaniu Superligi.

Organizacja ostrzega, że w przypadku startu projektu, wszystkie kluby oraz zawodnicy, którzy będą brali udział w Superlidze, zostaną wykluczeni z najważniejszych imprez piłkarskich. Nie będą zatem mogli wziąć udział m.in. w mistrzostwach świata. Czy taka decyzja wpłynie na powstanie wielkiego projektu? Można tak przypuszczać.