FIFA ogłosiła finałowe listy nominowanych do nagród The Best!

Już 17 grudnia poznamy zwycięzców nagród The Best FIFA. W piątek międzynarodowa federacja odkryła karty w kontekście ścisłych nominowanych. W kategorii najlepszy piłkarz roku znalazł się Robert Lewandowski, który powalczy o nagrodę z Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim. 

Polak jest bez wątpienia faworytem do wygrania tej kategorii. Razem z Bayernem Robert Lewandowski triumfował zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. 32-latek okazał się najlepszym strzelcem tych prestiżowych rozgrywek, natomiast w wyścigu o Złotego Buta wyprzedził Polaka tylko Ciro Immobile.

Trójki nominowanych

W piątek FIFA przedstawiła listy trójki nominowanych w poszczególnych kategoriach. W kontekście najlepszego bramkarza wybrano Alissona, Manuela Neuera, a także Jana Oblaka. W kategorii najlepszy trener znaleźli się Hans-Dieter Flick, Marcelo Bielsa, a także Juergen Klopp. Można przypuszczać, że w tych dwóch zestawieniach wygrają przedstawiciele Bayernu.

W najbardziej oczekiwanej kategorii, czyli najlepszego piłkarza, wyróżniono Cristiano Ronaldo, Leo Messiego oraz Roberta Lewandowskiego. Patrząc na wyniki tej trójki w 2020 roku, polski napastnik bez wątpienia jest faworytem. Zwycięzcę poznamy 17 grudnia.

Komentarze

komentarzy