FIFA testuje nowy system. Krótsze połowy, zatrzymywanie czasu, nieograniczone zmiany

Cały czas prowadzone są różnego rodzaju dyskusje na temat zmian w futbolu. Dość odważną rewolucję testuje FIFA. Międzynarodowa organizacja wprowadziła do turnieju Future of Football Cup kilka istotnych modyfikacji, które mogą zrewolucjonizować piłkę nożną.

Niejednokrotnie podejmowano rozmowy na temat reformy w kontekście czasu gry. Proponowano, by zredukować liczbę minut do 60, przy czym za każdym razem, gdy futbolówka opuści murawę lub będzie przerwa w grze, czas miałby zostać zatrzymywany.

FIFA testuje nowy system

Jak się okazuje, FIFA prowadzi obecnie testy w kontekście nowego systemu, który wdrożono do turnieju Future of Football Cup. Jakie istotne zmiany wprowadzono? Oto one:

  • Dwie połowy po 30 minut każda
  • Czas zatrzymywany w sytuacji, gdy piłka jest poza grą
  • Nieograniczone zmiany
  • Piłka z autów jest wprowadzana do gry stopami
  • Pięć minut zawieszenia za żółtą kartkę.

Każdy z powyższych pomysłów byłby niewątpliwą rewolucją w futbolu. FIFA podczas wspomnianego turnieju testuje wszystkie aspekty, by następnie ocenić, czy takie zmiany można zgłosić jako formalny wniosek do międzynarodowego zarządu, który odpowiada za ustalanie reguł gry na całym świecie.

Na pewno ewentualne zmiany wiązałyby się z wieloma dyskusjami i kontrowersjami. Trudno jednak spodziewać się, by nowy system gry pojawił się w najbliższych latach. Jest to raczej melodia przyszłości.