FIFA zmieni przepisy. Chelsea musi jak najszybciej zacząć wyprzedaż

fot. chelsea-news.co
fot. chelsea-news.co

Kluby Premier League mogą już niebawem zostać zmuszone do sprzedaży wielu graczy w ciągu następnych 18 miesięcy. Powodem ma być pewna regulacja FIFA, która zabroni masowego wypożyczania piłkarzy.

Głównie mowa tutaj oczywiście o Chelsea. W obecnym sezonie drużyna Romana Abramowicza wysłała do innych klubów 39 piłkarzy. Zgodnie z informacjami Matta Hughesa (The Times) organ zarządzający światową federacją pozwoli zaledwie na 7-8 wypożyczeń. Równie dotknięte mogą być Manchester City (21 piłkarzy) oraz Wolves (27).

Dotyczy to oczywiście nie tylko „dużych” angielskich klubów. Brighton w obecnym momencie wypożyczyło 17 zawodników, z kolei Watford posiada 15 graczy wychowywanych w takich krajach, jak Hiszpania, Belgia i Niemcy.

Nowe przepisy mogą przyczynić się do rozwoju angielskich graczy w Premier League i ponadto zapewnić większą równowagę w sposobie generowania przychodów przez kluby. „The Blues” od wielu lat budowali sieć scoutingu, aby kupować młodych zdolnych piłkarzy, którzy lądowali zwykle na wypożyczeniu. Rzadko jaki zawodnik został sprzedawany za wielkie pieniądze, a o grze w pierwszej drużynie już nie wspominając.

Nowe plany FIFA ograniczą także masowe pożyczki do jednego klubu, tak jak miało to miejsce z Chelsea i Vitesse. Od 2020 roku zostanie to zredukowane do dwóch transakcji.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy