„Finansowe” mistrzostwo Liverpoolu. Zatrważająca statystyka Manchesteru United

Juergen Klopp
Juergen Klopp

Oczywiście brak mistrzostwa dla Liverpoolu jest bolesnym ciosem dla fanów „The Reds”. Mimo to trzeba szukać pozytywów gdzie indziej. Na przykład w kwestii finansowej, gdzie ekipa Juergena Kloppa w obecnej kampanii nie ma sobie równych.

Łącznie wicemistrz Anglii zarobi za ten sezon ponad 148 milionów funtów. Jest to składowa suma praw telewizyjnych (krajowych), gratyfikacji za zajęte miejsce oraz kwota przyznawana każdemu zespołowi za prawa telewizyjne poza Wielką Brytania itd.

Mecze z udziałem ekipy z Anfield były pokazywane na żywo przez angielską stację TV aż 29 razy. Drugie miejsce w tym rankingu zajął Manchester United (27), zaś trzecie świeżo upieczeni mistrzostwie Anglii.

Tutaj pełne zestawienie finansowe (niektóre miejsca mogą się różnić ze względu na tworzenie ranking przed ostatnią kolejka).

Źródło: Daily Mail
Źródło: Daily Mail

Dziennikarze „Daily Mail” wyliczyli także jak wysokość wynagrodzenia dla piłkarzy wpływa na tabele Premier League. Pod tym kątem najlepiej plasuje się Wolves, które „zapłaciło” jednemu piłkarzowi średnio 30 tysięcy funtów za jeden punkt. Znacznie gorzej to wygląda na Old Trafford, gdzie za taką samą zdobycz płaci się 100 tysięcy funtów. W TOP6 najlepszy wynik uzyskał Tottenham.

Źródło: Daily Mail
Źródło: Daily Mail

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy