Florian Thauvin opuści Marsylię? Zaskakujący ruch francuskiego piłkarza!

Tylko do końca obecnego sezonu Florian Thauvin ma ważny kontrakt z Marsylią. Choć obecna kampania w wykonaniu 28-latka nie przypomina rozgrywek 2017/2018, to ofensywny gracz radzi sobie w Ligue 1 całkiem dobrze i teoretycznie powinien wzbudzać zainteresowanie wielu europejskich zespołów. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Florian Thauvin ma bowiem opuścić Marsylię, by zasilić ekipę… Tigres z Meksyku.

Od sezonu 2016/2017 do rozgrywek 2018/2019 włącznie Florian Thauvin błyszczał na boiskach francuskiej ekstraklasy. 28-latka łączono z wieloma dużymi zespołami. W połowie września 2019 roku Thauvin doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na praktycznie cały sezon.

W obecnej kampanii Thauvin praktycznie jest do dyspozycji trenera. Ofensywny gracz zaliczył 34 występy w Ligue 1, strzelając 8 goli oraz zaliczając 8 asyst. Piłkarz Marsylii powinien wzbudzać zainteresowanie przede wszystkim ze względu na fakt, iż aktualna umowa zawodnika obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu, co oznacza, iż Thauvin może związać się z nowym klubem jako wolny piłkarz.

Thauvin w Meksyku?

Najwidoczniej Francuz nie jest atrakcyjnym nazwiskiem na rynku. Jak twierdzi bowiem La Provence, piłkarz już wkrótce może zostać zawodnikiem ekipy Tigres. 28-latek coraz bardziej rozważa przeprowadzkę do wspomnianej ekipy. Według źródła, Thauvin ma na ten moment zaledwie dwie oferty na stole. Jedna to ta z Meksyku. Druga natomiast to propozycja Crystal Palace.