Frajerzy tygodnia #9 10 – 16 październik

Polska

Pora na kolejny, już dziewiąty wpis z serii „Frajerzy tygodnia”. Co tydzień w poniedziałek wybieramy zespoły piłkarskie, które najbardziej zbłaźniły się w ostatnim okresie. W miniony tydzień grały reprezentacje, a niewiele z nich pozwoliło sobie na wpadkę. W dziewiątym wpisie o miano frajera tygodnia powalczą Polska, Chorwacja, Brazylia, Szwajcaria.

Zzapołowy baner FB

Frajerzy tygodnia 10 – 16 październik

Chorwacja

Chorwacja październikowego zgrupowania z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Oczekiwania wobec niej są zawsze wysokie, ponieważ na mundialach pokazuje się z bardzo dobrej strony. Chorwacja mocno utrudniła sobie kwestię awansu z grupy eliminacyjnej, ponieważ przegrała z Turcją, a następnie z Walią. Teraz musi liczyć na to, że Walijczycy w listopadzie stracą punkty, a Chorwacja będzie musiała zdobyć komplet punktów w rywalizacjach z Łotwą i Armenią. Jedyne czym wyróżniła się Chorwacja w starciu z Walią i Turcją to posiadanie piłki. Modrić i spółka zupełnie nie potrafili przekuć tego w przewagę bramkową.

Polska

Reprezentacja Polski także oddała kwestię awansu innym zespołom. Po pokonaniu Wysp Owczych tylko zremisowała na Narodowym z Mołdawią. Zdobyliśmy tylko jeden punkt w dwóch spotkaniach z jedną z najsłabszych drużyn w Europie. Polska mimo wielu sytuacji tylko raz pokonała bramkarza rywali.

Brazylia

Brazylia w eliminacjach MŚ 2026 zremisowała z Wenezuelą i to przed własną publicznością. Canarinhos są jedną z najlepszych reprezentacji na świecie i w każdym mundialu są stawiani w gronie faworytów do zwycięstwa. Brazylijczycy w eliminacjach podzielili się punktami z jedną z najsłabszych drużyn Ameryki Południowej. Jest to jednak tylko wypadek przy pracy, który na razie nie wpływa na awans Brazylijczyków do mundialu.

Szwajcaria

Szwajcaria mogła sobie zapewnić duży komfort po niedzielnym starciu z Białorusią. Komplet punktów dałby jej pierwsze miejsce w grupie i niemal pewny awans. Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie. Przed końcem rywalizacji przegrywali jednak 1:3, a Białoruś wykorzystała każdy celny strzał. Zdołała wyratować remis po bramkach Akanjiego i Amdouniego.

Frajerzy tygodnia: miejsca i klasyfikacja

Pierwsze miejsce w zestawieniu frajerów tygodnia zajęła Polska. Po otrzymaniu prezentu od Czechów boleśnie zostaliśmy sprowadzeni na ziemię przez Mołdawię. Na drugie miejsce ląduje Chorwacja, a podium zamyka Szwajcaria.

  1. Polska – 6 punktów
  2. Manchester United – 5 punktów
  3. Lech Poznań – 4 punkty
  4. Fiorentina, Rayo Vallecano, Milan, AZ Alkmaar, Roma – 3 punkty
  5. Lille, PSG, Borussia Dortmund, Niemcy, Juventus, Lazio, Brighton, Napoli, Chowacja – 2 punkty
  6. Newcastle, Chelsea, Włochy, Sheffield, Barcelona, Szwajcaria – 1 punkt

Fot. Pressfocus

Komentarze

komentarzy