Francja wygrywa z Maroko i melduje się w finale mundialu!

Poznaliśmy drugiego finalistę mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Francji pokonała ekipę Maroka 2:0. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli Theo Hernandez oraz Kolo Muani.

Bardzo szybko aktualni mistrzowie świata wyszli na prowadzenie. Już w 5. minucie potyczki do siatki trafił Theo Hernandez, który zamknął akcję Francuzów. „Trójkolorowi” mieli szanse na podwyższenie prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie, ale swoich okazji nie wykorzystali Kylian Mbappe czy Olivier Giroud.

Z kolei w kontekście ataków Maroka w pierwszej połowie, warto wyróżnić sytuację z końcówki, gdy przed szansą stanął Jawad El Yamiq, ale świetnie między słupkami zachował się Hugo Lloris.

Francuzi w finale

W drugiej połowie Lwy Atlasu niejednokrotnie zagroziły bramce „Trójkolorowym”, ale za każdym razem brakowało wykończenia akcji lub Francuzi mieli sporo szczęścia. W 79. minucie wynik rywalizacji ustalił Kolo Muani, który chwilę wcześniej zameldował się na murawie. Tym samym podopieczni Didiera Deschampsa zagrają w finale z Argentyną, natomiast Maroko zmierzy się z Chorwacją.