Francuscy kibice nie pogodzili się z porażką. Chcą powtórzenia meczu!

Reprezentacja Francji w sensacyjnych okolicznościach pożegnała się z Euro 2020, przegrywając w 1/8 finału ze Szwajcarią po serii rzutów karnych. Wielu kibiców najwidoczniej nie pogodziło się z porażką. Powstała bowiem specjalna petycja, która nawołuje do powtórzenia spotkania. Wszystko za sprawą rzutu karnego, który wykonywał Mbappe.

Gdy Paul Pogba strzelił fenomenalnego gola na 3:1 w 75. minucie rywalizacji, z pewnością niewielu kibiców spodziewało się, że w tym starciu zobaczymy jeszcze jakieś emocje. Szwajcarzy pokazali jednak niesamowitą wolę walki, doprowadzając do dogrywki, a następnie wygrywając rzut karny.

Petycja o powtórzenie meczu

Włoski serwis calciomercato.com dotarł do petycji, która widniała na stronie leslignesbougent.org, apelującej o powtórzenie meczu Francja-Szwajcaria. Dlaczego? Według Francuzów Sommer nie był na linii w momencie wykonywania rzutu karnego. Pod petycją podpisało się 240 tys. osób.

Problem w tym, że nie było żadnych nieprawidłowości w momencie rzutu karnego Mbappe, gdyż Yann Sommer miał jedną nogę na linii, czego wymagają przepisy. No cóż, my podczas Euro 2016 i powtórki rzutu karnego Błaszczykowskiego mieliśmy przynajmniej solidny argument.