Francuscy lekarze chcą testować szczepionki na koronawirusa w Afryce. Piłkarze nie kryją oburzenia!

Świat medycyny staje na głowie, by wynaleźć szczepionkę, która pozwoli wygrać walkę z koronawirusem. W tego typu przypadkach potrzebne są oczywiście testy. Francuscy lekarze zasugerowali, by przeprowadzić pewne próby w Afryce. Głośni sprzeciw wyrazili m.in. Didier Drogba, Demba Ba czy Samuel Eto’o. 

Mowa o szczepionce BCG, którą stosuje się często przeciwko gruźlicy. Istnieje pewna nadzieja, iż może ona służyć, jako środek zapobiegawczy przeciwko Covid-19. Przy zastosowaniu pewnych rozwiązań, potrzebne są testy.

W związku z tym, francuski profesor Jean-Paul Mira, kierownik oddziału intensywnej terapii w paryskim szpitalu zasugerował, by wprowadzić najpierw szczepionkę do Afryki, przed wykorzystywaniem w Europie – Jeśli mogę być w pewien sposób prowokacyjny. Czy nie powinniśmy robić tego typu badania w Afryce, gdzie nie ma masek, odpowiedniego leczenia oraz respiratorów? 

Rację profesorowi przyznał dyrektor ds. badań w Inserm – Masz rację. Obecnie równolegle myślimy o badaniach w Afryce, by zastosować rozwiązania związane z BCG. Trwa proces przetargowy, który ma się zakończyć lub nawet już się zakończył. Będziemy się nad tym poważnie zastanawiać.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Taka dyskusja wzbudziła oczywiście oburzenie wśród przedstawicieli Afryki. Głos w całej sprawie zabrali m.in. piłkarze reprezentujący kontynent. Samuel Eto’o nie krył wściekłości, używając niecenzuralnym słów – Skur*ysyny. Jesteście gó*nem. Afryka nie jest placem do zabaw.

Słowa oburzenia skierował także Drogba – Nie możemy tego dalej akceptować. To nie do pomyślenia. Afryka nie jest laboratorium. Zdecydowanie potępiam te poważne, rasistowskie i pogardliwe uwagi. Pomóżcie nam uratować ludzi w Afryce, powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, który paraliżuje cały świat, zamiast używać nas jako króliki doświadczalne. To absurdalne.

Całą sprawę skomentował również Demba Ba – Witamy na Zachodzie, gdzie biali ludzie uważają się za wielkich, a rasizm i głupota stają się powszechne. 

Komentarze

komentarzy