Francuskie media: Nie żyje Gerard Houllier

Bardzo przykra informacja pojawiła się w poniedziałkowe przedpołudnie we francuskich mediach. Jak informuje RMC zeszłej nocy w wieku 73 lat zmarł Gerard Houllier. Francuski szkoleniowiec w trakcie swojej trenerskiej kariery prowadził m.in. Lyon czy Liverpool. 

Houllier przygodę ze szkoleniem rozpoczął w 1982 roku od pracy w Lens. Następnie Francuz przejął Paris Saint-Germain. To właśnie z paryską ekipą Gerard Houllier świętował swój pierwszy duży sukces w karierze, wygrywając mistrzostwo kraju podczas kampanii 1985/1986.

Przygoda z reprezentacją i przejście do Liverpoolu

W 1988 roku Gerard Houllier trafił do sztabu francuskiej kadry, pełniąc najpierw rolę asystenta, a następnie dyrektora technicznego. Cztery lata po wstąpieniu do reprezentacji, Houllier przejął funkcję selekcjonera i poprowadził kadrę w siedmiu spotkaniach.

Najwięcej czasu w swojej trenerskiej karierze Gerard Houllier spędził na Anfield, prowadząc oczywiście Liverpool. Razem z ekipą „The Reds” Francuz wygrywał m.in.  Puchar UEFA, Puchar Anglii oraz dwukrotnie Puchar Ligi Angielskiej. W 2005 roku Houllier przejął Lyon, wygrywając z zespołem dwukrotnie mistrzostwo kraju.

W poniedziałkowe przedpołudnie RMC poinformowało o śmierci Houlliera. Francuz miał 73 lata.

Komentarze

komentarzy