Francuskie media o Pogbie: przekazał swoją decyzję piłkarzom Manchesteru United

Paul Pogba
Paul Pogba

Czy to koniec Paula Pogby w Manchesterze United? Według informacji francuskich mediów – jak najbardziej. 26-latek zdecydował o odejściu z „Czerwonych Diabłów”, które po kilku świetnych miesiącach ponownie wpadły w głęboki marazm.

Dziennik „L’Equipe” donosi, że francuski zawodnik przekazał najbliższym kolegom z drużyny informację o odejściu z Manchesteru na rzecz Realu Madrytu. Szósta drużyna Premier League postara się zaplanować jak najlepiej odejście swojej gwiazdy pod kątem ekonomicznym. Obecna umowa pomocnika wygasa dopiero w 2021 roku, dlatego „Królewscy” będą musieli sporo zapłacić za ten transfer.

Niedawna porażka z Barceloną pokazała ile Manchesterowi United obecnie brakuje do najwyższego europejskiego poziomu. Problemem są także wyniki w lidze, gdzie ekipie z Old Trafford nie idzie najlepiej. Brak awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów może być dodatkowym argumentem za opuszczeniem drużyny. Angielskie media bowiem informują o specjalnej klauzuli w kontraktach największych gwiazd, które w takim przypadku stracą 25% swoich wynagrodzeń.

Pogba i Real Madryt flirtują ze sobą już od ostatnich kilku tygodni: „Gra dla Realu Madryt to marzenie każdego piłkarza, tym bardziej pod rządami Zidane’a”, przyznał Pogba w zeszłym miesiącu podczas zgrupowania kadry. Zidane również nie pozostał obojętny. Szkoleniowiec stwierdził, że Paul to jeden z jego ulubionych piłkarzy i jeśli ten zechce odejść z aktualnego klubu, drzwi do Realu są otwarte.

Może się zatem wydawać, że sytuacja Pogby powoli się klaruje. Trudno w tej chwili z przekonaniem powiedzieć, że mistrz świata pozostanie w United na kolejny sezon.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy