Frank Lampard liczy na nowy kontrakt w Chelsea!

Na początku lipca 2019 roku spełniło się marzenie wielu kibiców Chelsea. Nowym szkoleniowcem „The Blues” został bowiem Frank Lampard, prawdziwa legenda klubu ze Stamford Bridge. Początki angielskiego trenera nie były łatwe, jednakże Lampard otrzymał spory kredyt zaufania od zarządu. Czas szybko mija, gdyż Lampard już wkrótce będzie na półmetku swojego kontraktu z Chelsea. 42-latek wypowiedział się na temat swojej przyszłości. Szkoleniowiec „The Blues” raczej nie zaskoczył kibiców.

W momencie przejęcia zespołu w 2019 roku, Lampard raczej nie otrzymał od zarządu konkretnego celu, jaki ma spełnić w trakcie rozgrywek 2019/2020. Klub zmagał się bowiem z zakazem transferowym, a zespół opuścił najlepszy gracz drużyny, czyli Eden Hazard. Frank Lampard musiał bazować na zawodnikach, których ma w klubie, a także skorzystał z piłkarzy będących na wypożyczeniach podczas sezonu 2018/2019.

Lampard osiągnął całkiem przyzwoity wynik, kończąc sezon na czwartym miejscu, gwarantującym grę w Lidze Mistrzów. Zarząd wynagrodził szkoleniowca, sprowadzając kilku topowych piłkarzy za ogromne pieniądze. Do klubu dołączyli m.in. Timo Werner, Kai Havertz czy Ben Chilwell.

Długoterminowy projekt

W związku ze wzmocnieniami, oczekiwania wobec Lamparda znacząco wzrosły. Sympatyków oraz sam zarząd nie zadowoli już miejsce w czołowej czwórce z ogromną stratą do mistrza. Chelsea ma włączyć się w walkę o tytuł. Jak na razie, zespół ze Stamford Bridge radzi sobie całkiem przyzwoicie. W Premier League londyńska ekipa zanotowała tylko jedną porażkę, przegrywając u siebie 0:2 z Liverpoolem.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, Frank Lampard otrzymał pytanie dotyczące jego przyszłości. Już wkrótce Anglik będzie na półmetku swojego kontraktu z Chelsea. Często zdarza się, że w takim momencie klub decyduje się na przedłużenie umowy. Lampard bez wahania podpisałby kontrakt – Oczywiście to decyzja klubu, a przede wszystkim właściciela, więc muszę skupić się na krótkoterminowych celach. Jednym z nich jest zwycięstwo z Leeds. Nie sądzę, by ktoś spodziewał się ode mnie innej wypowiedzi.

Jestem szczęśliwym człowiekiem, gdyż zarządzam klubem, który kocham i który jest moim życiem. To oczywiste, iż chcę odnieść sukces i być tu tak długo, jak tylko mogę – zakończył Lampard.

Komentarze

komentarzy