Frank Lampard wróci na ławkę trenerską Premier League?

Pod koniec stycznia tego roku Chelsea pożegnała się z Frankiem Lampardem. Niewykluczone, że od przyszłego sezonu 42-latek wróci na ławkę trenerską klubu z Premier League. Według ostatnich doniesień mediów, zatrudnienie Anglika poważnie rozważa Crystal Palace.

Debiutancki sezon Lamparda w roli trenera był udany. Piłkarze Derby County razem z angielskim szkoleniowcem walczyli w play-offach o awans do Premier League. Ta sztuka ekipie „Baranów” się nie udała, ale sama praca Lamparda została doceniona. Młody trener otrzymał bowiem szansę poprowadzenia Chelsea.

Pierwsza kampania Franka Lamparda na Stamford Bridge była całkiem przyzwoita. Zespół dotarł do finału FA Cup, a także zajął czwarte miejsce w tabeli i załapał się do Ligi Mistrzów. Klub dokonał kilku wzmocnień, jednakże transfery nie przełożyły się na wyniki zespołu, dlatego końcem stycznia Lampard stracił posadę.

Frank Lampard zostanie szkoleniowcem Crystal Palace?

Z pewnością angielski trener zamierza spróbować swoich sił w innym klubie. Jak informuje Matt Law z „The Telegraph”, 42-latek może mieć ku temu okazję. Według wspominanego źródła, zarząd Crystal Palace poważnie zastanawia się nad zatrudnieniem Lamparda. Z ławką trenerską zamierza pożegnać się Roy Hodgson, a ekipa „Orłów” widzi w Lampardzie odpowiedniego następcę.