Fred wskazuje na problem drużyny – „Brak odpowiedniej mentalności”

Pomimo kilku wzmocnień w letnim oknie transferowym, wyniki Manchesteru United pozostawiają cały czas wiele do życzenia. Niektórzy eksperci twierdzą, iż „Czerwone Diabły” nie funkcjonują dobrze jako drużyna. Z taką tezą zgadza się Fred. Brazylijski pomocnik stwierdził bowiem, iż Manchesterowi United brakuje mentalności trzymania się razem.

Patrząc na obecną postawę drużyny, zawodzi przede wszystkim formacja ofensywna. Wystarczy powiedzieć, iż podopieczni Solskjaera strzelali zaledwie w jednym z pięciu ostatnich spotkań. Co prawda w rywalizacji z Tranmere, „Czerwone Diabły” zdobyły aż sześć bramek, jednakże jest to przede wszystkim spowodowane tym, iż rywal ekipy z Old Trafford nie był wymagający.

Spory wpływ na kilka meczów bez gola ma fakt, iż nieobecny od jakiegoś czasu jest Marcus Rashford, najlepszy zawodnik zespołu. Anglik leczy uraz pleców, który wykluczył go z gry na kilka tygodni. Z tego też powodu do drużyny przybył Odion Ighalo, który ma zastąpić przez pewien okres Rashforda.

Pozytywne komentarze otrzymywał w ostatnich tygodniach Fred. Brazylijczyk przy kontuzjach innych środkowych pomocników wypada na tle dostępnych graczy bardzo dobrze. 26-latek udzielił niedawno wywiadu, w którym poruszył kwestie problemów zespołu.

Były gracz Szachtara wyznał, iż „Czerwonym Diabłom” brakuje pewnej mentalności  – W tej chwili nam czegoś brakuje. Musimy poprawić się jako drużyna, gdyż naszej grupie brakuje mentalności trzymania się razem. Mamy z tego powodu wiele problemów. Wszyscy pracujemy nad wspólnym celem, jednakże są zawodnicy, którzy pracują nad rozwiązaniem kłopotu samodzielnie. Jest to niewłaściwie.

 

Komentarze

komentarzy