Fred wykłada karty na stół. Brazylijczyk tłumaczy wybór klubu

Fred (fot. Premier League)

Brazylijczyk Fred był głównym autorem jednego z najgłośniejszych transferów letniego okna w Premier League. Były piłkarz Szachtara otrzymał dwie konkretne oferty – z Manchesteru City oraz Manchesteru United. Kilka miesięcy po transferze, zawodnik „Czerwonych Diabłów” tłumaczy swój wybór. 

Zespół z Old Trafford bardzo szybko zrealizował transfer pomocnika, ponieważ już 21 czerwca klub przekazał oficjalną informację o pozyskaniu zawodnika. Wcześniej jednak, przedstawiciele czerwonej części Manchesteru stoczyli prawdziwą batalię o Freda ze swoim sąsiadem. Mowa oczywiście o „The Citizens”. Pep Guardiola latem postawił sobie cel, by sprowadzić do swojej drużyny nowego środkowego pomocnika. Ostatecznie hiszpański trener nie zrealizował tego założenia.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Kilka miesięcy po transferze, Fred postanowił opowiedzieć w wywiadzie dla FourFourTwo o całej otoczce, która towarzyszyła mu w trakcie podejmowania decyzji – To prawda, miałem ofertę z Manchesteru City. Rozmawiałem nawet na ten temat z kadrowiczami, którzy występują w tym klubie. Oczywiście, starali się przekonać mnie do zaakceptowania oferty, jednakże ostatecznie podjąłem inną decyzję. Miałem kilka propozycji, ale w momencie, kiedy zobaczyłem ofertę z Manchesteru United, szybko wybrałem swój przyszły klub. 

Mourinho to bezsprzeczny top jeśli chodzi o trenerów. Jest profesjonalistą, a każdy piłkarz, który pracował u niego stawał się zwycięzcą. Na pewno u boku Portugalczyka uczę się tej kwestii. Jose Mourinho jest czasem surowy, ale taką ma pracę. Okazuje również pozytywne cechy. Jest przyjazny oraz zabawny poza boiskiem. Często żartuje z nami w szatni. Mogę śmiało powiedzieć, że Jose był kluczem w kontekście mojego wyboru. Jestem wdzięczny, że zainteresował się moją osobą. 

Ku zdziwieniu niektórych kibiców Premier League, nadal znajdzie się grupa piłkarzy, która wręcz marzy o współpracy z „The Special One”. Jak Jose Mourinho wpłynie na grę Freda? Przekonamy się o tym w najbliższych kilku miesiącach.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy