Frenkie de Jong odejdzie z Barcelony. Trafi do Premier League?!

Frenkie De Jong
Frenkie De Jong

Sytuacja finansowa Barcelony cały czas jest daleka od optymalnej. Jak się okazuje, zespół z Camp Nou musi sprzedać jednego z kluczowych zawodników. Według ostatnich doniesień mediów, tym piłkarzem jest Frenkie de Jong. Poważne zainteresowanie 25-latkiem wykazuje Manchester United.

Frenkie de Jong trafił do Barcelony z Ajaksu w 2019 roku za ponad 80 milionów euro. Holenderski pomocnik błyszczał w Amsterdamie i razem z drużyną dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, odpadając z rozgrywek w sensacyjnych okolicznościach. Wydawało się, że piłkarz takiego pokroju będzie stanowił trzon „Dumy Katalonii” przez dekadę.

Holender nie do końca spełnił pokładane w nim oczekiwania. Wielu kibiców czy ekspertów zauważa, iż rozwój Frenkiego de Jonga nie przebiega w odpowiednim tempie.

Frenkie de Jong trafi do Manchesteru United?

W związku z tym, iż Barcelona jest zmuszona do sprzedaży jednego z zawodników za pokaźną kwotę, Frenkie de Jong najprawdopodobniej opuści Camp Nou. Jak donosi Gerard Romero, zainteresowanie piłkarzem wykazuje Manchester United. Co więcej, według wspomnianego źródła, transfer holenderskiego pomocnika jest praktycznie ustalony, a „Czerwone Diabły” zapłacą za piłkarza od 70 do 80 milionów euro.

Z kolei Fabrizio Romano czy Simon Stone twierdzą, iż klub z Old Trafford rzeczywiście bacznie obserwuje sytuację de Jonga, ale nadal brakuje porozumienia w najważniejszych kwestiach i transfer jest daleki od finalizacji. Chęć sprowadzenia 25-latka mogą zgłosić również inne kluby.

Komentarze

komentarzy