Frenkie De Jong przed El Clasico: To nie będzie decydujący mecz

Frenkie De Jong
Frenkie De Jong

W sobotni wieczór Real Madryt zmierzy się na Alfredo di Stefano Stadium z Barceloną. El Clasico zapowiada się o tyle ciekawie, iż obie ekipy dzielą w tabeli zaledwie dwa punkty, natomiast Atletico ma tylko oczko przewagi nad „Dumą Katalonii”. Wydawać by się mogło, że ten mecz może mieć ogromny wpływ na losy mistrzostwa. Inne zdanie ma Frenkie De Jong. Co więcej, gracz Barcelony twierdzi, iż wszystko jest w rękach ekipy z Camp Nou.

Można odnieść wrażenie, iż między trzema drużynami rozstrzygnie się kwestia mistrzostwa. Czwarta Sevilla ma już bowiem pięć punktów straty do trzeciego miejsca. Patrząc na ostatnie wyniki Atletico, Barcelony oraz Realu, najlepiej radzi sobie obecnie „Duma Katalonii”, która wygrała wszystkie pięć ligowych potyczek.

Tym sposobem Barcelona powoli wyrasta na faworyta w kontekście mistrzostwa, choć nadal pierwszą lokatę zajmuje Atletico. Piłkarze Simeone w pięciu ostatnich meczach zdobyli jednak „tylko” osiem punktów na piętnaście możliwych.

Liga w rękach Barcelony?

Tuż przed ważnym starciem wypowiedział się Frenkie De Jong. W rozmowie z dziennikiem „MARCA”, gracz Barcelony stwierdził, iż nie będzie to decydujące spotkanie w kontekście mistrzostwa – Zawsze jest presja. Ten mecz nie będzie się różnił od innych El Clasico. Chcemy to wygrać.

Barcelona wygra El Clasico. Zagraj ten typ po kursie 2.32 w BETFAN 

Zwycięstwo jest naprawdę ważne i przybliżyłoby nas do celu, ale nie sądzę, że jest to decydujący mecz. Jeśli wygramy lub przegramy El Clasico, to nie oznacza, że wygraliśmy lub przegraliśmy mistrzostwo. Liga jest w naszych rękach.

 

Komentarze

komentarzy