Frustracja Hazarda sięga zenitu. Chelsea może mieć poważne kłopoty

Eden Hazard

Życie kibica „The Blues” można przedstawić za pomocą paraboli.  Choć obecne rozgrywki w wykonaniu Chelsea nie są tak tragiczne jak sezon 2015/2016, to sympatycy londyńskiej ekipy znowu mogą mieć powody do niezadowolenia. Podopieczni Antonio Conte spisują się poniżej oczekiwań, a gra „The Blues” momentami przypomina występy drużyny ze środka tabeli, a nie triumfatora z zeszłego sezonu. Aktualna dyspozycja drużyny coraz bardziej frustruje największą gwiazdę klubu – Edena Hazarda. 

Kilka dni temu Belg dość odważnie wypowiedział się na temat swojej aktualne pozycji w klubie. Hazard po spotkaniu z Barceloną jasno dał do zrozumienia Antonio Conte, że gra na pozycji „fałszywej 9” nie jest dla niego. Słowa Edena najwidoczniej nie wzruszyły włoskiego szkoleniowca. Trener „The Blues” w dzisiejszym meczu przeciwko „The Citizens” znowu zdecydował się na skład z Belgiem na szpicy

Patrząc na grę londyńskiego klubu, decyzja Conte nie należała do najlepszych. Klub ze Stamford Bridge rozegrał jedno z najgorszych swoich spotkań w ostatnich latach i choć przegrana 0:1 z liderem Premier League nie była ogromnym zaskoczeniem, to gra aktualnego mistrza Anglii już tak. Postawę Londyńczyków idealnie obrazują statystyki. Przez ponad 90 minut spotkania, goście nie oddali celnego strzału na bramkę.

Również słabo w dzisiejszym meczu wypadł sam Hazard. Trudno jednak mieć do Belga jakiekolwiek pretensje. Eden był w ofensywie osamotniony, a idealnym dowodem niemocy gwiazdy „The Blues” jest statystyka kontaktów z piłką. Do 75 minuty były piłkarz Lille zaliczył 23 kontakty z piłką. Dla porównania, Thibaut Courtois miał tych kontaktów przez ten sam okres czasu 42. Koledze z drużyny nie pomógł również Pedro. Były piłkarz Barcelony rozegrał wręcz katastrofalne zawody. Postawa Hiszpana nie uszła uwadze Hazardowi, który niejednokrotnie ukazywał swoje niezadowolenie z podań kolegi. Pod koniec spotkania Antonio Conte postanowił zdjąć Belga z boiska. Zejście Edena na ławkę idealnie zobrazowało aktualne relację jego z trenerem.

Nie jest żadną tajemnicą, że Hazard marzy o grze dla Realu Madryt. Były piłkarz Lille od dłuższego czasu jest łączony z hiszpańskim zespołem. Zainteresowanie „Królewskich” nie zostało oczywiście zignorowane przez klub ze Stamford Bridge. Zarząd Chelsea próbuje namówić Edena, by ten podpisał nowy kontrakt. Jeśli wierzyć mediom, Belg zdecyduje się na przedłużenie umowy w momencie, kiedy w kontrakcie zostanie umieszczona specjalna klauzula wykupu.

Jeśli obecna gra „The Blues” nie poprawi się, to być może w następnej edycji Ligii Mistrzów nie zobaczymy londyńskiej drużyny. Aktualna strata Chelsea do 4 miejsca wynosi już 5 punktów. Brak gry w najbardziej prestiżowych rozgrywkach może spowodować, że kilku kluczowych zawodników opuści latem Stamford Bridge.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy