Zapadła decyzja. Gabriel Magalhaes zostanie zawodnikiem Arsenalu!

Po kilku zwrotach akcji, transfer Gabriela Magalhaesa w końcu został dopięty. Brazylijski defensor już w przyszłym tygodniu podpisze kontrakt z Arsenalem. Według ostatnich doniesień mediów, „Kanonierzy” zapłacą za obrońcę (razem z bonusami) 30 milionów euro.

Zmiana klubu przez 22-letniego zawodnika była kwestią czasu. Początkowo przypuszczano, iż Brazylijczyk trafi do Napoli. Włoski zespół poszukiwał odpowiedniego następcy dla Kalidou Koulibaly’ego. Gabriel wydawał się odpowiednim kandydatem.

Gdy do gry o defensora wkroczyły drużyny z Premier League, szanse neapolitańskiej ekipy znacząco spadły. Faworytem w wyścigu o Gabriela stał się Arsenal, który mocno zabiegał o piłkarza. Sytuacje defensora bacznie obserwował także Manchester United. „Czerwone Diabły” ostatecznie nie zdołały przechwycić brazylijskiego gracza.

Gabriel trafi do Arsenalu

Jak informuje bowiem Fabrizio Romano, transfer Gabriela do Arsenalu został już ustalony. W poniedziałek zawodnik wybierze się do Londynu, by podpisać z „Kanonierami” pięcioletnią umowę. Koszt transferu razem z bonusami powinien wynieść 30 milionów euro.

Spore zmiany

Sympatycy Arsenalu mogą przygotować się na sporą rewolucję w kontekście środka obrony zespołu. Już w zeszłym roku piłkarzem londyńskiego klubu został William Saliba, który spędził sezon w Saint-Etienne. To właśnie francuski gracz typowany jest do stworzenia duetu razem z Gabrielem.