Gary Neville bezlitośnie o Superlidze: Najbardziej brzydzę się Manchesterem United i Liverpoolem

Gary Neville
Gary Neville

Ogromnym echem odbiło się powstanie Superligi. Mnóstwo kibiców i ekspertów wyraża swoje niezadowolenie związane z wystartowaniem tego projektu. Swojego rozczarowania nie kryje Gary Neville, który bezpośrednio zaatakował m.in. Manchester United, czyli klub, w którym spędził całą piłkarską karierę. 

Czynnik stworzenia Superligi jest oczywisty. Mowa o ogromnych pieniądzach, które pójdą do podziału między uczestniczącymi drużynami. Jak na razie w rozgrywkach jest dwanaście ekip. Projekt zakłada jednak, że będzie dwadzieścia drużyn, przy czym piętnaście zespołów otrzyma status stały.

Gary Neville bezlitośnie o Superlidze

Swojego rozczarowania związanego z powstaniem Superligi nie kryje Gary Neville, który na łamach Sky Sports w takich słowach wypowiedział się o tych rozgrywkach: Jestem kibicem Manchesteru United od 40 lat, ale obecnie czuję absolutne zniesmaczenie. Najbardziej brzydzę się Manchesterem United i Liverpoolem.

Przecież to „The Reds” udają, że nigdy nie będziesz szedł sam. Klub kibica. Z kolei Manchester United, drużyna wychowana przez robotników, ucieka do ligi bez rywalizacji, w której nie można spaść. To absolutna hańba. Właściciele Manchesteru United, Liverpoolu, Chelsea czy Manchesteru City nie mają nic wspólnego z piłką nożną w tym kraju. Tutaj jest ponad 100 lat historii fanów, którzy żyli i kochali te drużyny, a kibice potrzebują ochrony. 

Komentarze

komentarzy