Gary Neville wylał wiadro pomyj na Manchester United

Gary Neville
Gary Neville

Po wczorajszej porażce Manchesteru United media wciąż wylewają pomyje w stronę „Czerwonych Diabłów’. Najbardziej oczywiście obrywa się Jose Mourinho, ale wiele osób uderza także w zarząd klubu, którego Gary Neville nazwał wręcz naiwnym.

Były reprezentant Anglii pod dyskusję poddał podpisanie umowy Jose Mourinho w styczniu tego roku. Portugalczyk wówczas wydłużył swój możliwy pobyt na Old Trafford o kolejny rok, zaledwie po 18 miesiącach pracy. Dla Neville’a ta decyzja okazała się kompletnie nietrafiona.

– Ten zarząd był naiwny, dając Mourinho nową umowę. Manchester United musi przejść reset, nie tylko jeśli chodzi o menedżera. Problem jest głębszy. Stracono całkowitą kontrole nad tym klubem, gdy przedłużono z nim umowę o kolejny rok.

– W klubie nie ma osoby z doświadczeniem, która byłaby nad nim. Na konferencjach prasowych nigdy nie wiesz, co Jose nagle wypali. Oni kompletnie nie wiedzą co z nim zrobić.  

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Mimo względnie udanego pierwszego roku w klubie, Portugalczyk nie był w stanie zdobyć żadnego trofeum w kolejnej kampanii. W obecnej wyniki są jeszcze gorsze, a idealnie podsumowuje to strata 19 punktów do lidera z Liverpoolu jeszcze przed okresem świąteczno-noworocznym.

Neville został także zapytany o to, czy klub skorzysta na zwolnieniu szkoleniowca.

– Problem, który będą mieli teraz, będzie kosztował ich fortunę. Gdy zwalniasz menedżera w trakcie sezonu, nagle zastanawiasz się, kto go zastąpi. Czy oznacza to trenera, który zostanie już na Old Trafford przez trzy lub cztery kolejne lata? To nie jest takie proste, jak samo powiedzenie „zwolnij go”, ponieważ problem United jest o wiele bardziej głębszy.

Według informacji „Manchester Evening Standard”, posada Portugalczyka nadal pozostaje niezagrożona.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy